Zmiany w podatku od nieruchomości

02:59:00

Od 30 kwietnia 2015 r. obowiązywać będzie zmiana w przepisach ustawy o podatkach i opłatach lokalnych w zakresie podatku od nieruchomości dotycząca rodzinnych ogrodów działkowych.

Zwolnieniu podlegać będą „położone na terenie rodzinnego ogrodu działkowego: grunty, altany działkowe i obiekty gospodarcze o powierzchni zabudowy do 35 m2 oraz budynki stanowiące infrastrukturę ogrodową, z wyjątkiem zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej” .

Działkowiec, który ma wątpliwości czy obiekt budowlany znajdujący się na jego działce spełnia określone wymagania upoważniające do zwolnienia od podatku, ma możliwość wystąpienia do właściwego organu nadzoru budowlanego z wnioskiem o wydanie zaświadczenia, które potwierdzi zgodność wybudowanej altany działkowej z nowym prawem.

Jeśli masz wątpliwości, i chciałbyś uzyskać porady doradcy prawnego, skontaktuj się z nami.


Obecnie nadal trwa okres rozliczeniowy, jeśli jeszcze nie złożyłeś swojego zeznania PIT-37 – spiesz się. W przypadku, gdy potrzebujesz pomocy przy wypełnieniu deklaracji podatkowej, napisz do nas, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą.